O tym, dlaczego warto wyjść z nory

(Zaczynam skrobać tę notkę leżąc sobie wygodnie na trawie, w pełnym słońcu nad Wisłą. Na wprost mnie latają mewy, dookoła setki ludzi spacerują, odpoczywają, uprawiają sport. W powietrzu unosi się good flow. Jest megafajnie.)

Nadszedł upragniony czas wolny. Testy zaliczone, projekty chylą się ku końcowi. Pokój odwiedzony a babcia posprzątana. Wreszcie można poczytać, popisać czy oddać się innemu konstruktywnemu hobby. Albo i nie konstruktywnemu. Łotewa, wchodzisz do pokoju, siadasz wygodnie w fotelu i… czegoś jednak brakuje. Tak kawy też, ale nie o tym mowa. Coś nadal nie jest do końca okej. Podświadomie czujesz presję. Niby wszystko fajnie, ale nie wykorzystujesz swojego wolnego czasu w 130 procentach. Jest na to sposób? zapytają pewnie co bardziej rozgarnięci czytelnicy. Ano sposób jest! Wychyl czerep przez okno. Już? Wiesz co widzisz? Nie, to Ci wytłumaczę: Widzisz wiosnę! Wiosna nadeszła. Więc rusz zad ze swej, nie powiem, ładnej, nory i wyjdź do (na) ludzi. Na zewnątrz, możesz zrobić to samo co w pokoju, i do tego czilałtując się o 30,5%* bardziej. Malujesz? – sztaluga i farby, też działają na dworze. Pracujesz na laptopie? – weź baterię. Czytasz? – zrób to w naturalnym świetle. Przyjemne i pożyteczne!

No dobra ale co jeśli mi się nie chce? – Tym bardziej! Świeże powietrze sprawi, że przestaniesz się nudzić, nabierzesz ochoty na działanie. I najważniejsze! SZYSZYNKA. A właściwie wytwarzana przez nią melatonina czyli hormon szczęścia. Będziesz szczęśliwy – a to jest po prostu bezcenne (właśnie dostałem nowego laptopa i szaleję ze szczęścia, ale tego nie braliśmy pod uwagę przy tej statystyce).  Tak wiem, najtrudniej się przełamać, ale warto to chyba zrobić dla tych 30 procent? A teraz coś w tym klimacie dla was:

*30,5% – iście wyimaginowana liczba bez sensu. Ale serio, czilałt jest wydajniejszy.

Reklamy

Zostaw Wiadomość

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s